Sales Agreement

Madde 1

Taraflar ve Konu:

Bu sözleşme, Taze Şef’e ait www.tazesef.com internet sitesinden elektronik ortamda gıda maddeleri satın alan kişi (bundan böyle ALICI olarak anılacaktır) ile ‘’Yenisahra Mah. Türkaslan Sok. No:2/2C Ataşehir İstanbul’’ adresinde bulunan satıcı Taze Şef Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.  (bundan böyle TAZE ŞEF olarak anılacaktır) arasındaki alışverişe ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümleri kapsamında yapılan ürün satışı ve teslimi koşulları ile tarafların hak ve yükümlülüklerini saptanmaktadır.

Alıcı, Taze Şef’in isim, ünvan, açık adres, telefon ve varsa diğer erişim bilgileri, internet sitesinde yayınlanan yemek paketlerinin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimat koşulları, sözleşmenin süresi ve satışa konu paket ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini kabul ve beyan eder. Taze Şef’in web sitesi kayıtları, www.tazesef.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.


Madde 2

Sözleşme Tarihi ve Yürürlüğü:

Alıcı, siparişlerini www.tazesef.com web sitesine kayıt yaparak elektronik ortamda gerçekleştirir. Sözleşme, Alıcı’nın sipariş verdiği tarihte o günkü fiyatlarla oluşturulur. Her ne kadar sözleşme kurulmuş olsa da Alıcı oluşturduğu siparişin ödemesini sözleşme imzasından, kuruluşundan sonra Taze Şef fiyat artışı yaptıktan sonra gerçekleştirirse, müşterinin siparişini oluşturmuş olduğu ürünlerin fiyatı yeni fiyatlandırmaya göre düzenlenecektir. Alıcı yeni fiyatlara göre ödeme yapmakla yükümlüdür. Sipariş açtığında oluşturulmuş sözleşme içeriği fiyatlar haricinde tamamen geçerli sayılacaktır. Alıcı, ödemeyi yapmakla yeni fiyatları kabul etmiş sayılacak ve sözleşme ödeme sonrasında yürürlüğe girmiş olacaktır. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için Alıcı’nın sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması şarttır. Sözleşme, Taze Şef’in sözleşmeye konu son haftalık paket sözleşme koşullarında teslimi ile kendiliğinden sona erer. Alıcı bu hususu yani sözleşme kuruluşundan sonra gelişen ekonomik ve ticari şartlar dahilinde kendi ödemesini tamamen yapana kadar Taze Şef’in fiyat artırma hak ve yetkisinin olduğunu kabul eder.

 

Madde 3

Gıda Ürünleri Haftalık Paketleri:

Taze Şef, sağlıklı beslenerek formunu korumak isteyen, mutfak alışverişi ve yemek tarifi arayarak zaman kaybetmek istemeyen kişilere hazırladığı standart ve etobur gıda paketlerini (Ürün) müşterilerinin adreslerine teslim ederek zamanlarını veya formlarını korumalarına yardımcı olmaktadır.

Taze Şef, Alıcı’nın belirlediği (klasik veya vejetaryen paketlerden 2 kişilik olacak şekilde) oluşturarak Alıcı’nın adresine haftalık paketler halinde teslim edecektir.

Taze Şef, Alıcı’nın hastalık veya gıda alerjisi gibi nedenlerle karşılaşılabileceği sağlık problemlerinden sorumlu değildir.

Taze Şef Paketleri aşağıdaki paket alternatifleri ile servis edilmektedir.

• Haftalık, 2 kişilik klasik paket (1 adet kırmızı et, 1 adet beyaz et, 1 adet etsiz menüden oluşan 2 kişilik öğünü içermektedir).

• Haftalık, 2 kişilik vejetaryen paket (3 adet vejetaryen menüden oluşan 2 kişilik öğünü içermektedir).

 

Madde 4

Fiyat ve Ödeme Koşulları:

Ürün bedeli, Alıcı’nın seçtiği paket cinsine göre verilen siparişin ödemesinin tamamının yapılıp sözleşme’nin yürürlüğe girme tarihinde Taze Şef’in www.tazesef.com internet sitesinde ilan edilen bedeldir.

Taze Şef ürün fiyatlarını her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Alıcının sözleşmenin sona ermesinden sonra yeniden siparişte bulunması halinde güncel tarife geçerli olacaktır.

Bedel, sadece haftalık paketlerdeki gıda ürünleri ve bunların teslimi içindir. Alıcı, dilerse paketlere ek ücret karşılığında “mutfak ekipmanları” ürünlerini de ekletebilir.

 

Abonelik Usulü Kredi Kartı Ücret Tahsilatı

Sitemize üye olarak haftalık paket teslimatı ağına dahil olduğunuzda ilk siparişinizde sipariş sonunda kredi kartından sipariş vermiş olduğunuz paket tutarı kadar tahsilat yapılır. Takip eden haftalar, haftalık paket teslimatından çıkmadığınız sürece, paketin teslim edileceği haftanın teslimat gününden önceki son cumartesi günü kredi kartınızından, sipariş vermiş olduğunuz paket tutarı kadar tahsilat gerçekleşecektir. Alıcı, www.tazesef.com internet sitesine kullanıcı girişi yaparak, ya da 0216 5745574 nolu müşteri hizmetleri hattımızdan müşteri temsilcimiz ile görüşüp abonmanlığını dondurana / iptal edene dek sipariş/teslimat ağımıza dahil kabul edilecek ve teslimatı gerçekleştirilerek kredi kartından, satın almış olduğu paket türünün bedeli, tahsil edilecektir.

 

Ödemeler webden kredi kartı ile online ödeme ile yapılır.

Haftalık, 2 kişilik klasik paket (1 adet kırmızı et, 1 adet beyaz et, 1 adet etsiz menüden oluşan 2 kişilik öğünü içermektedir) Toplam 6 öğün, teslimat ve KDV dahil paket fiyatı)

159,00 ₺

 

Haftalık, 2 kişilik vejetaryen paket (3 adet vejetaryen menüden oluşan 2 kişilik öğünü içermektedir) Toplam 6 öğün, teslimat ve KDV dahil paket fiyatı)

139,00 ₺

 

Madde 5

Ürünlerin Teslimi:

Taze Şef paketleri, İstanbul il sınırları dahilinde, www.tazesef.com internet sitesinde yayınlanmakta olan belirli ilçelerde, Alıcı tarafından bildirilen adrese teslim edilir. Ürün teslimi, ürün bedelinin tam olarak ödemesini takip eden hafta, alıcının elektronik ortamda seçtiği günde yapılır. Alıcı’nın abonmanlığı iptal etmediği durumlarda, takip eden haftalarda, Alıcı tarafından değiştirilmemesi durumunda ilk teslimat ile aynı gün (ilk teslimatın yapıldığı gün Pazartesi ise, diğer teslimatlar da değiştirilmemesi durumunda pazartesi olarak yapılacaktır.) teslimat yapılır ve bu teslimattan 2 iş günü öncesinde ürünün bedeli tam olarak Alıcı’nın kredi kartından tahsil edilir.

 

Taze Şef, yapılan tüm düzenlemeleri ve sipariş işlemi bilgilerini Alıcı’ya e-posta yolu ile iletecektir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı, Taze Şef’in sistemde yapılan düzenlemeler ve sipariş bilgileriyle ilgili olarak e-posta yoluyla yapacağı bildirimleri kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmekle sorumludur.

Teslimatlar, Alıcı tarafından tercih edilen 14.00-16.00, 16.00-18.00, 18.00-20.00, 20.00-22.00, 22.00-23.00 arasındaki 5 farklı saat diliminden birinde, günde bir defa olacak şekilde; 1 Ocak, cuma ve cumartesi günleri, resmi tatil ve bayram günleri haricinde yılın diğer tüm günlerinde gerçekleştirilir. Taze Şef, 2 iş günü öncesinden müşterilerine haber vermek koşuluyla üretim birimlerinin bakımı gibi zorunlu nedenlerle bazı günlerde servis vermeme hakkına sahiptir. Yoğun kar yağışı gibi mevsimsel koşulların ulaşımı aksatması halinde de Taze Şef’in teslimatı bu durumun ortadan kalkma tarihine kadar erteleme hakkı bulunmaktadır. Alıcı, bu gibi nedenlerle herhangi bir talepte ve şikâyette bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

Taze Şef ödemesi yapılan paketi, Alıcı tarafından elektronik ortamda bildirilen saat diliminde, irsaliye ile imza karşılığında teslim almakla yükümlüdür. Alıcı, irsaliyesini imzalamakla paketteki öğünleri eksiksiz teslim almış kabul edilir. Eksik malzeme/ler olması halinde, teslimat elemanına tutanak tutturulması şarttır. Alıcı’nın paketi kendisinin teslim almayacağını ve irsaliye imzalamayacağını beyan etmesi durumunda, sorumluluk tamamen Alıcı’ya ait olacaktır. Alıcı bu durumda paketteki öğünleri eksiksiz teslim almış kabul edilir.

Teslimat elemanı, Alıcı’nın belirlediği zaman diliminde ve adreste Alıcı’ya veya Alıcı’nın paketi teslim almaya yetkili kıldığı kişiye ulaşamazsa, 5 dakikalık bekleme süresinden sonra paketi Taze Şef merkezine geri götürecektir. Alıcı’nın teslimat adresinde hazır bulunmaması nedeniyle Taze Şef’e iade edilen paketler, söz konusu gün içinde saat 18.00’a kadar Alıcı’nın kendi imkânlarıyla teslim almasına hazır halde Taz Şef merkezinde sağlıklı koşullarda muhafaza edilir. Alıcı, gün içerisinde ek teslimat ücreti ödeyerek paketinin belirttiği adrese teslim edilmesini talep edebilir, Ek teslimat ücretinin fiyatı Alıcı’nın vereceği adrese göre değişiklik gösterecektir, bu fiyat Alıcı tarafından Taze Şef Müşteri Hizmetleri’nden talep edilebilir. Taze Şef, bu süre içerisinde alınmayan paketlerin muhafazasından sorumlu değildir. Alıcı, bu gibi durumlarda paketi almış kabul edileceğini ve Taze Şef’ten bundan ötürü hiç bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Aynı gün içerisinde alınmayan paketler imha edilecektir.

Alıcı, teslimattaki olası gecikmeleri, teslimat saat diliminin bitmesini takiben en geç 30 dk. içerisinde Taze Şef’e bildirmekle yükümlüdür. Aksi halde Taze Şef teslimdeki gecikmeden sorumlu olmayacaktır.

Teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması halinde Alıcı bu durumu Taze Şef’e siparişi sırasında bildirmek durumundadır. Fatura, firmanın e-fatura kapsamında olmasından dolayı Alıcı’nın e-posta adresine e-posta yoluyla gönderilecektir.

Paketlerde ürün eksiği olması, paketin ezik veya ambalajların açık olması gibi herhangi bir sorunla karşılaşması halinde Alıcı, teslimat elemanına mutlaka bu hususta tutanak tutturmakla yükümlüdür. Paketin tesliminden sonra fark edilebilen sorunlar, Alıcı tarafından aynı gün içinde en geç saat 18.00’e kadar Taze Şef’in 0216 5745574 Hizmet Hattına bildirmeli ve Alıcı kendi imkânlarıyla ya da müteakip gün gelen teslimat elemanı ile sorunlu ürünü Taze Şef merkezine geri yollamalıdır. Bu gibi durumlarda yapılacak incelemede üründeki sorunun Taze Şef’ten kaynaklandığının Taze Şef ekiplerince tespiti halinde, öncelikle imkân dâhilindeyse aynı gün yeni bir ürün paketi Alıcı’ya servis alanı dâhilinde dilediği bir adreste teslim edilecektir.

 

Madde 6

Ürünlerin Muhafazası ve Tüketimi:

Taze Şef ürünleri sağlıklı ve özel sağlık koşullarında, koruyucu katkı maddeleri kullanılmadan günlük taze gıdalar kullanılarak hazırlanıp bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenir. Soğuk zincir ile teslim edilen Taze Şef yemeklerinin teslimattan sonra soğuk zincirini korumak Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı ürün öğünlerini buzdolabında muhafaza etmek, talimatlarına uygun olarak saklamak ve teslim aldığı paketler üzerinde yazan tarihten önce tüketmek durumundadır. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek sorunlardan Taze Şef sorumlu değildir.

 

Madde 7

Kullanımın Ertelenmesi, Hakkın Devri, Adres Değişikliği:

Taze Şef’in faaliyette bulunduğu, gıda maddelerini düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın vermiş olduğu adrese götürerek teslim etmesi işlemi, mevzuatımızda, niteliği gereği cayma hakkının ve tüketicinin bilgilendirilmesi yükümlülüğünün kapsamı dışında bırakılmıştır. 06.03.2011 tarihli 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’in 2 (3) a maddesi uyarınca, Yönetmelik’in özellikle cayma hakkını düzenleyen  8. maddesi ile  5 inci, 6 ncı, 7 nci maddeler ve 9 uncu maddenin birinci fıkrası; ‘‘Gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin sözleşmelere uygulanmaz.’’

Gıda maddelerinin düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın vermiş olduğu adrese götürülerek teslimine ilişkin olan bu sözleşmeden cayılması, hukuki düzenlemeler gereğince mümkün değildir.

Ancak Taze Şef, Alıcı’nın satın aldığı paket aboneliğinin, bir sonraki hafta teslimatını erteleme talebine, içinde bulunduğu haftanın Cuma günü 12:00’a dek www.tazesef.com web sitesi üzerinden ertelemesi durumunda, bir haftalık olmak üzere onay verebilir. Erteleme işlemi sadece 1 haftalık olmakla birlikte, bir sonraki haftanın teslimatı ertelenmek isteniyorsa yine www.tazesef.com web sitesi üzerinden erteleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Alıcı abonmanlığını iptal etmediği sürece her hafta, bir sonraki haftanın paketi için, seçilen paket bedeli teslimat gününden 2 gün önce kredi kartından tahsil edilir.

Alıcı bu taleplerini, www.tazesef.com web sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak suretiyle elektronik ortamda yapacak ve onay alacaktır.

Alıcı, e-posta yolu ile ilettiği taleplerine 1 saat içerisinde yanıt almaması halinde, e-postanın teknik bir aksaklıktan dolayı Taze Şef’e ulaşmamış olması ihtimalinden ötürü, talebini Taze Şef’in 02165745574 Hizmet Hattından Müşteri Temsilcilerine iletmelidir. Taze Şef teknik sebeplerle eline ulaşmayan Alıcı taleplerinin karşılanmasından sorumlu değildir.

 

Madde 8

Sözleşmenin Feshi:

www.tazesef.com internet sitesi üzerinden verilen sipariş, siparişin verildiği haftanın Cuma günü 12:00 a kadar, Alıcı tarafından ücretsiz olarak iptal edilebilir ya da değiştirilebilir. Belirtilen süre zarfından sonra siparişlerde bulunan malzemelerin tedariğine ve paketlemesine başlanacağı için iptal ve değişiklik kabul edilememektedir. Ancak Alıcı, ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi haklı nedeni olmaksızın tek yanlı olarak feshetmesi halinde almış olduğu paketler üzerinde kullanılmış şarta bağlı bir indirimi var ise, kullanmış olduğu günlerin bedeli 4.Madde’de belirlenmiş fiyatlarımıza göre tekrar hesaplanacak ve ödemiş olduğu tutar ile hesaplanan tutar arasındaki fark müşteriye yansıtılmak üzere belirlenecektir.

Müşteri teslim almaktan vazgeçtiği/imtina ettiği veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshettiği için teslim edilmeyen ürünlerden üretim bandına girmemiş olanların bedelleri hesaplanacak; bu bedelden, önce varsa yukarı paragrafta anlatılan hesaplanan indirim farkı tutarı ve ardından %30 kesinti yapılarak kalan kısmı müşteriye iade edilecektir. Müşteri bu sözleşmeyi imzalayarak bu maddeyi şartsız ve koşulsuz baştan kabul etmektedir.

Alıcı’nın ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshetmesi, Taze Şef kaynaklı geçerli bir sebebe dayanıyorsa müşterinin indirimi bozulmamış sayılacak ve üretim bandına girmemiş kalan paketlerinin bedeli herhangi bir kesinti uygulanmadan müşteriye iade edilecektir.

 

Madde 9

Sözleşme Değişiklikleri:

Taze Şef, sözleşme şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu gibi bir durumda, değişikliklerin tümü “www.tazesef.com” web sitesinde yayınlanacak ve değişikliklerden sonra yapılacak sipariş ve alımlar bakımından geçerli olacaktır.

 

Madde 10

Gizlilik:

Taze Şef, iş bu sözleşme kapsamında Alıcı hakkında edindiği hiç bir bilgiyi hiç bir kişi ve kurumla paylaşmayacağını ve iş bu sözleşmeyle üstlendiği edimleri ifa kapsamının dışında kullanmayacağını taahhüt eder. Bu bilgileri kapsayan maddeler ‘Site’de bulunan “Gizlilik ve Güvenlik” bölümünde detaylı olarak belirtilmiştir.

Alıcı’nın ödeme yaparken işlemin yapıldığı bankaya ulaştırılmakta ve provizyon alınmakta kullanılan kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde Taze Şef tarafından görülmemekte, izlenmemekte ve kaydedilmemektedir.

 

Madde 11

Delil Anlaşması ve Yetkili Mahkeme

Bu sözleşmeden ve uygulanmasından kaynaklanabilecek uyuşmazlıklar halinde, Taze Şef’in bilgisayar, telefon, ses kaydı gibi manyetik ortamda olanlar dâhil elektronik kayıtları, ticari defter, belge ve kayıtları kesin delil oluşturur. İhtilafların çözümünde parasal sınırlar dâhilinde Tüketici Hakem Heyetleri, İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

TAZE ŞEF GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.