Beefy Crepe Dürüm Burger

Beefy Crepe Dürüm Burger

Time

30 Minutes

Serving

2 Person

Level

Easy

Calories

500-600 kcal/serv.
Ingredients We Send

200 gram

Tomato Puree

40 gram

Kashar

200 ml

Milk

125 gram

Flour

5 unit

Walnut

2 clove

Garlic

250 gram

Ground Beef

1 unit

Onion


Ingredients From Your Kitchen

1 unit

Egg

Black Pepper

Salt

Olive Oil


Kitchenware
  • Pan
  • Cutting Board
  • Grater
  • Oven
  • Ovenware
  • Knife
  • Mixing Bowl
Nutrition Values / per serving
Tarif
1

Soğanı soyun. Yatay tutarak 4-5 mm kalınlığında halkalar elde edecek şekilde dilimleyin. (tarif kartının sağ üst köşesindeki cetveli kullanın.) Kestiğiniz soğan halkalarının içindeki küçük halkaları birbirinden ayırın. Halkaları parçalamamaya özen gösterin.


2

3 ayrı kaseye un, panko ve yumurtayı koyun. Yumurtanın içerisine 2 yemek kaşığı su ekleyip çırpın. Bir tutam tuz-karabiber ekleyin. Unun içerisine de bir tutam tuz-karabiber ekleyin ve karıştırın.


Soğan halkalarını tek tek panelemeye başlayın. Sırası ile; un, yumurta, panko olacak şekilde kaselere koyun ve her tarafının malzemeler ile kaplandığından emin olun.


Soğan halkalarını bir tabağa alın. Streç film ile üzerini kapatıp kullanacağınız zamana kadar dolapta bekletin.


Burger ekmeklerini ortadan ikiye kesin. Domatesleri halka halka doğrayın. Turşuları ince ince burger ekmeğinin içine yerleştirecek şekilde kesin. Marulları yıkayın ve durulayın.


3

Çıtır soğan halkaları ile sucuk pişirme işlemini aynı anda yapacaksınız.


Küçük bir tava alın. (Tava ne kadar küçük olursa o kadar az yağ kullanırsınız.) 


¼ çay bardağı ayçiçek yağı ekleyin. Yağı orta ateşte ısıtın. Yağın hazır hale gelip gelmediğini anlamak için soğanlardan birini yağa değdirin. Yağ kızıyorsa (köpürüyorsa) hazır demektir.


Tavanın aldığı kadar soğanı kızartmaya başlayın. Soğanlar renk alana kadar arkalı önlü çevirerek 2 dakika kadar kızartın. Fazla yağın emilmesi için; kızarttıktan sonra bir havlu kağıt üzerine alın.


4

Başka bir tavayı orta ateşin üzerine alın. ½ yemek kaşığı ayçiçek yağı ekleyin. Yağ ısındığında sucukları pişirmeye başlayın. Her iki tarafını da 2’şer dakika pişirin ve kenara alın.


5

Ortadan ikiye kestiğiniz ekmekleri sucukları pişirdiğiniz tavada kısık ateşte ısıtın. Bu işlemi sucuklar pişerken de yapabilirsiniz.


Burger ekmeğinin içine; sucuk, marul, domates ve turşuları yerleştirin. Çıtır soğan halkaları ile beraber servis edin.


Afiyet Olsun!