Patlıcanlı Tam Buğday Penne

Patlıcanlı Tam Buğday Penne

Keçi Peyniri ve Domates Sos ile

Time

30 dakika

Serving

2 kişilik

Level

Kolay

Calories

500-600 kcal/pors.
Ingredients We Send

240 gram Doğranmış

Tomato

150 gram

Goat Cheese

2 dal

Oregano

2 adet

Patlıcan

250 gram Tam Buğday

Penne

2 diş

Garlic

1 adet

Onion

1 dal

Taze Fesleğen


Ingredients From Your Kitchen

Black Pepper

Salt

Olive Oil


Kitchenware
  • Pan
  • Cutting Board
  • Grater
  • Knife
  • Pot
  • Strainer
Nutrition Values / per serving
Tarif
1

Soğanı soyun ve mümkün olduğu kadar küçük küpler halinde doğrayın.


Sarımsağın kabuğunu soyun ve sarımsağı çok ince kıyın. Kekik yapraklarını saplarından ayırın.


Patlıcanları solda gördüğünüz şekilde, max. 2 cm’lik parçalar halinde doğrayın. (Tarif kartınızdaki cetveli kullanabilirsiniz.)2

Derin bir tencerenin içine 2-3 litre su alın ve kaynatın. Kaynayan suyun içine 1 tatlı kaşığı tuz ekleyin. Bir tur karıştırın ve tam buğday penneleri suya ekleyip yüksek ateşte 10-12 dk haşlayın.


!!! Penneleri suya atmadan önce, su kaynarken aşağıdaki işleme başlamalısınız. Bu sayede yapacağınız iki pişirme işlemini aynı zamanda tamamlayabilirsiniz.3

Tavaya 2 yemek kaşığı zeytinyağı alın ve orta ateşte yağı ısıtın. Isınan yağa soğan ve sarımsakları ekleyin. 2 dk soteleyin. Patlıcanları tavaya alın ve yumuşayıp her tarafı kahverengi renk alana dek, yaklaşık 6-8 dk, çevirerek kızartın. (Bu işlem sırasında tenceredeki suyunuz kaynamış olmalı. Penneleri suya atmayı unutmayın.)


4

Doğranmış domatesleri ve kekik yapraklarını patlıcanların üzerine ekleyin. Bir tutam tuz ve karabiber ekleyip yüksek ateşte 6-8 dk pişirin. (Bu sırada pennenin suyundan 3-4 yemek kaşığı haşlama suyu çalıp tavaya ekleyebilirsiniz.)


5

Pişirdiğiniz tam buğday pennenin suyunu süzün. Penneleri tavaya ekleyip birkaç tur, sosa bulanana kadar, karıştırın. (Penneleri tavaya eklemeden önce tavayı ateşten alabilir ya da altını kapatabilirsiniz.)


Hazırladığınız Pasta Alla Norma’nızı derin tabaklara alın ve üzerine keçi peyniri ufalayın. Taze fesleğen yaprakları ile süsleyip servis edin.  (Yapraklar çok büyük ise elinizle gelişigüzel birkaç parçaya bölebilirsiniz.)    Afiyet Olsun!