Tavuklu Noodle

Tavuklu Noodle

Zaman

30 dk.

Porsiyon

2 Kişilik

Seviye

Kolay

Besin Değeri

600 – 700 kcal/pors.
Gönderdiğimiz Malzemeler

3 yemek kaşığı

Soya Sosu

1 yemek kaşığı

Susam Yağı

1 yemek kaşığı

Susam

300 gr

Tavuk Göğüs

230 gr

Noodle

1 adet

Havuç

200 gr

Brokoli

1 adet

Kapya Biberi

1 adet

Soğan

50 gr

Soya Filizi

4 dal

Taze Soğan


Evden Kullanacağınız Malzemeler

Karabiber

Tuz

Zeytinyağı


Mutfak Araç Gereçleri
  • Tava
  • Kesme Tahtası
  • Bıçak
  • Tencere
Besin Değerleri / porsiyon
Tarif
1

Noodleları derin bir kaba alın ve üzerini örtecek kadar kaynar su ekleyin, çözülüp yumuşayana kadar bekletin.

Soğanı soyun, ortadan ikiye kesin ve ince ince piyazlık doğrayın. Kapya biberi yıkayın ve uzunlamasına ortadan ikiye kesin. Çekirdeklerini çıkartın ve ince şeritler halinde kesin. Taze soğanların beyaz kısımlarını ince ince, yeşil kısımlarını ise 1’er cm uzunluğunda kesin. Havucun kabuğunu soyun. 5 cm uzunluğunda ince şeritler kesin. Soya filizlerini yıkayın ve durulayın.


2

Brokolileri haşlamak için tencerede 1 litre su kaynatın ve ayrı bir kabın içerisine buzlu su hazırlayın. Kaynayan suya brokolileri ekleyin ve 1 – 2 dakika haşladıktan sonra, çok yumuşamadan buzlu suya alın.

Tavuk göğüsü ince uzun şeritler halinde kesin.


3

Tavayı orta ateşteki ocağa alın. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Yağ ısındığında tavukları ekleyin. Tavukların her tarafı renk alacak şekilde yaklaşık 3 dakika soteleyin.


4

Tavukları kenara alın. Aynı tavaya susam yağı ile 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Soğanları yüksek ateşte karıştırarak 3 dakika soteleyin.

Havuçları tavaya ekleyin ve karıştırarak 2 dakika soteleyin. Kapya biberleri tavaya ekleyin ve karıştırarak 2 dakika daha soteleyin. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve sotelediğiniz tavukları da tavaya ekleyin. Sotelemeye devam edin.


5

Soya sosunun yarısını tavaya dökün ve karıştırın, yumuşayan Noodle’ları ve da tavaya ekleyin ve karıştırın.

Haşladığınız brokolileri ve yıkadığınız soya filizlerini tavaya ekleyin. Tüm sebzeler ve noodle birbirine iyice karıştıktan sonra soya sosunun kalanını da ekleyin ve karıştırın.

Susamları yağsız tavada renk alana kadar soteleyerek veya doğrudan sotelemeden Noodle’ın üzerine serperek servis edebilirsiniz.

Afiyet Olsun!