Sebzeli Parmesanlı Penne

Sebzeli Parmesanlı Penne

Ceviz ve Kiraz Domatesli Akdeniz Yeşillikleri

Zaman

25 dakika

Porsiyon

2 kişilik

Seviye

Kolay

Besin Değeri

650 - 750 kcal/pors.
Gönderdiğimiz Malzemeler

40 gram

Parmesan

200 gram

Krema

15 gram

Tereyağ

240 gram

Penne

1 diş

Sarımsak

2 adet

Çarliston Biber

1 adet

Kapya Biberi

150 gram

Mantar


Evden Kullanacağınız Malzemeler

Karabiber

Tuz

Zeytinyağı


Mutfak Araç Gereçleri
  • Tava
  • Kesme Tahtası
  • Bıçak
  • Tencere
  • Süzgeç
  • Karıştırma Kabı
Besin Değerleri / porsiyon
Tarif
1

Tencereye 2 litre su alın ve yüksek ateşte kaynatın. Kaynayan suyun içine 1 tatlı kaşığı tuz atın ve bir tur karıştırın. (Su kaynayana kadar aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.)


Mantarları temizleyin ve ince ince doğrayın (tarif kartının yanındaki cetveli kullanarak 0,5cm kalınlığında kesebilirsiniz.)2

Tencereye 2 litre su alın ve yüksek ateşte kaynatın. Kaynayan suyun içine 1 tatlı kaşığı tuz atın ve bir tur karıştırın. (Su kaynayana kadar aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.)


Mantarları temizleyin ve ince ince doğrayın (tarif kartının yanındaki cetveli kullanarak 0,5cm kalınlığında kesebilirsiniz.)3

Tavaya 2 yemek kaşığı zeytinyağı alın ve orta ateşte yağı eritin. Sarımsakları tavaya alın ve 1 dk kokusu çıkana dek soteleyin.


Biberleri tavaya alın ve 3-4 dk boyunca çevirerek soteleyin. Mantarları tavaya alın ve 2 dk soteleyerek renk almasını sağlayın.


Sotelenen sebzelerin altını kısıp krema ve bir tutam tuz ile karabiberi ekleyin. Bu sırada haşlanan pennenin suyundan 3 yemek kaşığı alıp tavaya ekleyin. 3-4 dk boyunca karıştırarak sebzelerin kremayı emmesini sağlayın. Sonrasında tavayı ocaktan kenara alın.  4

Pişme süresini tamamlayan pennelerin suyunu süzün ve altını kıstığınız tavanın içine alın. Üzerine parmesanın yarısını dökün ve karıştırarak pennelerin sos ile sebzelere bulanmasını sağlayın.


Sebzeli penneyi servis ederken kalan parmesanı serpiştirin ve tabağın üzerine birkaç damla sızma zeytinyağı gezdirin.5

Salata için;


Yeşillikleri bol suda yıkayın ve kurulayın. Elinizle gelişigüzel parçalara ayırın.

Kiraz domatesleri dörde bölün.

Cevizleri istediğiniz büyüklükte parçalara ayırın.

Salata malzemelerini karıştırma kabında bir araya getirin ve üzerine 3 yemek kaşığı zeytinyağı ile dilediğiniz miktarda tuz ve karabiber ekleyip iyice karıştırın.


    Afiyet Olsun!