Sıkça Sorulan Sorular

Genel
Paket seçiminize göre 2 kişinin, 3 öğün yemeğini hazırlaması için gerekli olan tüm gıda malzemeleri, 3 farklı tarif kartı, yemeğin hazırlık ve pişirme aşamasında yardımcı olacak bazı malzemeler, haftalık olarak güncellenen İstanbul etkinlik programı ve akşam yemeğiniz sonrası izleyebileceğiniz film önerileri.
İlk siparişiniz sonrası bir sonraki haftanın menüleri e-posta adresinize gelecektir. Her hafta cuma günü, 12:30’a kadar, teslimatınızı ertelemediğiniz ya da aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece, seçmiş olduğunuz gün ve saatte yenilenen paketiniz size ulaşacaktır.
Yemek yapmayı bilmeseniz bile; adım adım görseller ile anlatılmış, pratik tariflerimiz sayesinde yemeğinizi keyif alarak yapabilirsiniz. Her hafta yeni teknikler öğrenecek ve kısa sürede yemek yapma bilginizin nasıl ilerlediğine tanık olacaksınız.
Tarifler dahilinde bulunan malzemeleri, sadece kullanacağınız miktarlarda paketleyip size iletiyoruz. Tüm malzemeleri marketten tek tek satın almanız durumunda sepet tutarınız, bir haftalık Taze Şef paket tutarından daha yüksek olacaktır.
Siz iptal etmediğiniz sürece üyeliğiniz her hafta otomatik olarak yenilenecektir.
Müşteri hizmetleri ile (0216) 574 5 574 ya da destek@tazesef.com üzerinden irtibata geçebilirsiniz.
Teslimat bilgileri aşamasında, arkadaşınızın adres ve iletişim bilgilerini bizimle paylaşmanız durumunda, Taze Şef paketi arkadaşınıza teslim edilecektir.
+20 paket siparişleriniz için info@tazesef.com üzerinden talebinizi iletmenizi rica ederiz.
Paketlemede kullandığımız tüm malzemeler gıda paketleme yönetmeliklerine uygun ve geri dönüşümlüdür. Mahallenizde bulunan geri dönüşüm kutularına gönül rahatlığı ile atabilirsiniz. İzolasyon malzemeleri ve icepacklerin tekrar kullanım alanları hakkında Blog sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Hesabım
İlk siparişiniz sonrası bir sonraki haftanın menüleri e-posta adresinize gelecektir. Her hafta cuma günü, 12:30’a kadar, teslimatınızı ertelemediğiniz ya da aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece, seçmiş olduğunuz gün ve saatte yenilenen paketiniz size ulaşacaktır.
www.tazesef.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki Abonelik Bilgilerim bölümünde bulunan, “Bir Hafta Ertele“ tuşuna basarak teslimatınızı erteyebilirsiniz. Ertelediğiniz haftanın paket ücreti kredi kartınızdan tahsil edilmez.
www.tazesef.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki Abonelik Bilgilerim bölümünde bulunan, “Aboneliğimi İptal Et“ tuşuna basarak aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
www.tazesef.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki Teslimat Bilgilerim bölümünde bulunan, “Teslimat Bilgilerimi Düzenle“ tuşuna basarak teslimat tarihinizi ve saatinizi değiştirebilirsiniz.
Taze Şef, ödeme altyapı sağlayıcısı olarak Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’nin hizmetlerinden yararlanmaktadır. BDDK tarafından lisanslı ve bir güvenlik standardı olan PCI DSS Level 1 sertifikasına sahip Wirecard hakkında detaylı bilgiye www.wirecard.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
Abonelik başlangıcınızda ilk paket tutarınız kredi kartınızdan tahsil edilir. Devam eden haftalarda, paket tutarı her Cumartesi 00:01’de kredi kartınızdan tahsil edilir. (aboneliğinizi iptal etmediğiniz ya da teslimatınızı ertelemediğiniz sürece)
www.tazesef.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki Abonelik Bilgilerim bölümünde bulunan, “Kredi Kartı Bilgilerini Düzenle“ tuşuna basarak kart bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
www.tazesef.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki “İndirim Kodu” bölümüne, kodunuzu girerek indiriminizi aktive edebilirsiniz. Bir sonraki tahsilatınız indirimli tutar üzerinden gerçekleşecektir.
www.tazesef.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki Genel Bilgilerim bölümünden düzenleme yapabilirsiniz.
www.tazesef.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki Siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz.
Teslimat
Teslimatlarımız ücretsizdir.
İstanbul Anadolu Yakası: Kadıköy, Ataşehir, Üsküdar, Ümraniye ve Maltepe ilçeleri dahilinde bulunan tüm adreslere
İstanbul Avrupa Yakası: Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Sarıyer ilçeleri dahilinde bulunan tüm adreslere ve Maslak bölgesine teslimatımız vardır.
Kısa bir süre sonra teslimat ağımız tüm Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’nı kapsayacak şekilde genişleyecektir.
Teslimat adresinizi belirlerken, “iş yeri” ni seçerek bizi bilgilendirmeniz yeterlidir.
Teslimat günlerimiz; Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleridir.
Abonelik başlangıcında seçtiğiniz gün ve saat aralığında paketiniz adresinizde size teslim edilir.
Tariflerimiz ve ürünlerimizin kalitesi kadar teslimata da önem veriyoruz. Seçmiş olduğunuz saat aralığına uymak için elimizden geleni yapıyoruz. Hiç istemesek de aşırı trafik ve hava şartları gibi elimizde olmayan sebeplerden dolayı teslimatınız seçmiş olduğunuz saat aralığında size ulaştırılamayabilir. Bu durumda sizi önceden bilgilendireceğiz.
Taze Şef paketiniz Scotty kuryeleri tarafından size teslim edilmektedir.
Paket içinde bulunan gıda malzemeleri, günlük olarak tedarik edilir ve depolanmaz. İzolasyonlu özel paketylememiz sayesinde taptaze olarak size ulaşır.
www.tazesef.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki Teslimat Bilgilerim bölümünde bulunan, “Teslimat Bilgilerimi Düzenle“ tuşuna basarak teslimat adresinizi değiştirebilirsiniz.
Tarif, Malzeme, Paketleme ve Menüler
Paket seçiminize göre 2 kişinin, 3 öğün yemeğini hazırlaması için gerekli olan tüm gıda malzemeleri, 3 farklı tarif kartı, yemeğin hazırlık ve pişirme aşamasında yardımcı olacak bazı malzemeler, haftalık olarak güncellenen İstanbul etkinlik programı ve akşam yemeğiniz sonrası izleyebileceğiniz film önerileri.
Mutfak araç-gereçleri (tencere, tava gibi..) ve her mutfakta bulunan tuz, karabiber ve zeytinyağı dışında, ihtiyacınız olan tüm malzemeleri size gönderiyoruz.
Tariflerimiz, ekibimizde bulunan şefler ve diyetisyenlerin ortak çalışması sonucunda oluşturuluyor.
Kendi içinde zorluk dereceleri değişiklik göstermesine rağmen, tüm tarifler pratik ve herkes tarafından kolayca uygulanabilir şekilde hazırlanmıştır.
Tariflerimiz her hafta yenilenmektedir. Taze Şef’te bir kez yediğiniz yemeği bir daha yemeniz 1 seneden fazla sürecektir.
Menüler sayfamızda ve paketiniz içinden çıkan tarif kartlarında, porsiyonların besin değerleri hakkında bilgiler mevcuttur.
Taze Şef kolisinden çıkan günlük paketlerin üzerinde, kaç gün içerisinden tüketmeniz gerektiği belirtilmiştir. (tariflerde bulunan malzemelere göre, tüketim süresi farklılık gösterir.)
Paketler sayfamızdan Vejetaryen Paket'i seçebilirsiniz.
Şu an için glutensiz paket seçeneğimiz bulunmuyor. Böyle bir talebiniz var ise lütfen bizimle info@tazesef.com üzerinden iletişime giçiniz.