Privacy and Cancellation Policy

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

Taze Şef’te ("Şirket", "biz" ya da "bizim") müşterilerimizin gizlilik haklarının sürdürülmesine önem veriyor ve saygı gösteriyoruz. Bu doğrultuda işbu Gizlilik Politikasını oluşturduk.  Taze Şef İnternet Sitesini ("Site") ziyaret ettiğinizde edinebileceğiniz bilgilerden tarafınızı haberdar etmek ve neden müşteri bilgilerine ihtiyaç duyduğumuz, bilgileri hangi amaçlarla kullandığımız, hangi koşullar altında bilgileri ifşa etmek zorunda kalacağımız ve söz konusu bilgilerin kullanımı konusunda tarafımızı nasıl sınırlandırabileceğiniz hususlarında tarafınızı aydınlatmak için söz konusu gizlilik politika beyanını oluşturmuş bulunmaktayız.

Not:Taze Şef müşterisi olarak kayıt yaptırabilmek için 18 yaş veya üstünde olmanız gerekmektedir.

Herhangi bir sorunuz olursa lütfen destek@tazesef.com adresinden Müşteri Hizmetleri Ekibine e-posta göndermek ya da 0216-574 5 574 numaralı telefondan aramak suretiyle bize ulaşınız.

1-Sizden Ne Tür Bilgiler Talep Ediyoruz? 

Trafik Verileri 

Sitemizi ziyaret ettiğinizde şu bilgileri otomatik olarak takibe alıyoruz: (i) IP adresiniz; (ii) kullanmakta olduğunuz bilgisayarın türü ve (iii) kullanmakta olduğunuz tarayıcının türü (toplu halde "Trafik Verileri").

Kişisel Bilgiler 

Site aracılığıyla satışa sunduğumuz ürünleri satın alabilmeniz için ise kişisel kimliğinizi tanımlayan bilgileri tarafımıza sağlamanız gerekmektedir. Girdiğiniz bilgileri Şirket Sitesine alarak kayda geçirmekteyiz. Örneğin sizden, iletişim bilgilerinize yönelik (isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi gibi) bir kayıt formu doldurmanızı talep edebiliriz. Tüm bunlara ek olarak, Siteden herhangi bir siparişte bulunduğunuzda, bazı müşteri (sipariş edilen ürünler ve ilgili promosyon kodları gibi) ve teslimat (teslimatı almak için müsait olmadığınızda alternatif iletişim, adres ve telefon numarası) bilgileri de tarafınızdan talep edilebilir. Bu bilgiler toplu halde "Kişisel Bilgiler" olarak adlandırılır. E-posta yoluyla bize ulaşır ya da online form, anket veya ek girdilerini doldurursanız, bu yolla elde edilen bilgiler Kişisel Bilgiler olarak derlenebilir. Belirli Kişisel Bilgilerinizi bizimle paylaşmayabilirsiniz. Bu durumda da Sitemizin belirli bölümlerini görüntüleyebilir ve Siteye erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca, isteğe bağlı bazı bilgileri de temin etmeyebilirsiniz. Ancak o zaman, Şirket Sitesine ait avantajlardan faydalanma şansınızı yitirmiş olacaksınız.

2. Edindiğimiz Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz?

Tarafınızdan edindiğimiz Kişisel Bilgileri, taleplerinize cevap verme, müşteri siparişlerini işleme alma ve doldurma, belirli ürün ve hizmetlere yönelik sınırlamalarınızı doğrulama, faturalandırma, hizmetlerimizi geliştirme, daha üst düzey ve kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunma, sizinle irtibata geçme, özel teklif ve indirimlerden sizi haberdar etme amaçları doğrultusunda kullanıyoruz. Diğer bir yandan, siparişinizin yerine getirilmesi ve işleminizin tamamlanması için gerekli olan düzeydeki Kişisel Bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşabiliriz. Örneğin, belirli ürünler için üçüncü şahıs bir tedarikçi ile, siparişleri naklettirmek için harici bir nakliye şirketi ile, kullanıcıları mal ve hizmetler için faturalandırabilmek için ise kredi kartı işlemeleri yapan şirketler ile birlikte çalışmamız söz konusu olabilir. Ayrıca aşağıda 5. bölümde belirtilen doğrultuda yine Kişisel Bilgilerinizi paylaşabiliriz.  Yukarıda ve aşağıda 5. bölümde aksi belirtilmedikçe ve tarafınızdan müsaade edilmedikçe, Kişisel Bilgileriniz üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacaktır. 

3. Tanımlama Bilgilerini (Çerezleri) Nasıl Kullanıyoruz? 

"Tanımlama bilgisi", sabit diskinize depolanan size ilişkin bilgilerdir. Taze Şef kullanıcılarına ilişkin tanımlama bilgileri, sizi eski ziyaretçi olarak görür ve siz Sitede dolaştıkça, sistemimizin alışveriş sepetiniz ile diğer alışveriş bilgilerinizi hatırlamasını sağlar. Sistemimizin bilgisayarınıza tanımlama bilgisi atamasına müsaade ettiğinizde, ziyaret başına tek seferden fazla şifre girmeniz gerekmeyecektir. Böylelikle sitemizde gezinirken zaman kazanmış olursunuz. Tanımlama bilgileri, aynı zamanda ilgilerinizi öğrenmemize ve Sitemizdeki deneyimlerinizi üst düzeylere çıkarmamıza olanak tanır. Örneğin, tanımlama bilgileri sayesinde sizin eski müşterilerimizden olduğunuzu ve Sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde, sistemimizin ürün seçimlerinizi hatırlaması için kullanıyoruz. Ancak tanımlama bilgilerini kullanarak Kişisel (e-posta adresiniz hariç) ve Finansal Bilgilerinizi asla depolamıyoruz. Online reklam verebilmek için piksellerden veya bağımsız GIF dosyalarından faydalanmaktayız. Söz konusu GIF dosyaları, reklam yönetim ortağımız tarafından sağlanır. Bu dosyalar sayesinde , İnternet tarayıcınızdaki eşsiz tanımlama bilgilerini saptar ve böylelikle hangi reklamların kullanıcıları Sitemize yönlendirdiğini öğrenmemizi sağlar. Tanımlama bilgisi bizim ile çalışan bir başka reklamcı tarafından yerleştirilir. Tanımlama Bilgisi ve Ön Plan teknolojileri yardımıyla, edindiğimiz ve paylaştığımız bilgiler anonim bir nitelik kazanır ve kişisel olarak saptanamaz. Söz konusu teknolojiler, isim, adres, telefon numarası veya e-posta adresi gibi bilgilerinizi içermeyecektir. 

4. Kayıt Dosyaları

Trendleri analiz etmek, Siteyi yönetmek, kullanıcı faaliyetlerini takip etmek, anonim ve kitlesel kullanım hakkındaki demografik bilgileri kapsamlı bir biçimde paylaşmak için IP adreslerinden faydalanıyoruz. 

5. Kişisel Bilgilerin Paylaşılması 

Yukarıdaki 2. bölüme ek olarak, anonim ve kitlesel bir bazda, demografik bilgileri iş ortaklarımız  ve reklamcılarımızla paylaşıyoruz. Bu tür bilgiler, kişisel olarak saptanabilir bilgiler ile bağlantılı değildir.

Hizmetlerimizi size ulaştırmak için üçüncü şahıslarla yakın çalışmalar yürütüyor ve bir başka şirketle işbirliğimiz söz konusu olduğunda, fonksiyonların yerine getirilebilmesi için bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunuyoruz. 

6. Potansiyel ve Kayıtlı Müşterilerden Bilgi Talep Etme

Sitemiz, ürün ve hizmetlerimiz konusunda bilgi almak için potansiyel müşteriler tarafından doldurulmak üzere bir sipariş formu temin etmektedir (kayıtlı olmayan kullanıcılara erişilebilir bölgelerde). E-posta dahil olmak üzere kayıtlı müşterilere ve ilgi duyabileceklerini düşündüğümüz potansiyel müşterilere ilave yazışmalar da yönlendirebiliriz. Bunlara ek olarak, belirli zamanlarda sizden ürünlerimiz, hizmetlerimiz, Sitemizde ve diğer pazarlama materyallerinde görüntülenebilecek olan geçmiş deneyimleriniz hakkında müşteri geri bildirimi de talep edebiliriz. Bu programlara katılım isteğe bağlıdır; katılım gösterirseniz, tarafımıza, geri bildiriminizin tamamını ya da bir kısmını münhasır olmayan, telifsiz, sürekli, kesin ve tamamen alt lisans verilebilir şekilde kullanma, çoğaltma, uyarlama, yayınlama, dağıtma ve görüntüleme haklarını ve geri bildiriminiz doğrultusunda Taze Şef tarafından belirlendiği üzere isim ve soy isminizi, yalnızca isminizi ve semtinizi kullanma iznini vermiş olursunuz. İlerideki Taze Şef e-posta kampanyalarının kapsamına dâhil edilmemek için ("çekilme" talebi)  destek@tazesef.com  adresinden bize bildirmeniz yeterlidir.

 7. Piyasa Araştırması 

Taze Şef, hizmet ve ürün bileşimimizi geliştirmek adına tarafınızdan bilgi edinmek için piyasa araştırma şirketinin sağladığı hizmetleri güvence altına alabilir. Söz konusu geri bildiriminiz isteğe bağlıdır ve sonuçlar, kitlesel eleştirilerde kullanılacaktır.

8. Gizliliğinizin Sınırları

Sitemiz, diğer İnternet sitelerinin linklerini içerebilir. Taze Şef, linklere ve/veya sizi üçüncü şahıs İnternet sitelerine yönlendiren reklam sembollerine tıkladığınızda, bizden ziyade üçüncü şahısların gizlilik politikalarına tabi olacağınızın bilincinde olmanızı istemektedir. İnternette gizliliğin korunmasını desteklememize rağmen, üçüncü şahısların ve diğer İnternet sitelerinin gizlilik politikalarını ilgilendiren faaliyetler konusunda sorumluluk almamaktayız. Herhangi başka bir İnternet sitesi ile iletişime geçtiğinizde ya da söz konusu sitelere herhangi  bir kişisel bilgi sağlamadan önce, tarafınıza gönderdiğimiz gizlilik beyanını ve kullanıcı koşul ve şartlarını okumanızı tavsiye ederiz. İş bu Gizlilik Politikası, yalnızca Şirketin bu Siteden edindiği bilgiler için geçerlidir. 

9. Güvenliğiniz

9.1. Kredi Kartı Güvenliği

Taze Şef, Kişisel Bilgilerinizi korumak amacıyla çeşitli önlemler almaktadır. Kayıt/sipariş formumuzda kullanıcılardan hassas bilgilerin girilmesi istendiğinde (kredi kartı numarası gibi), söz konusu bilgiler şifrelenir ve şifreleme yazılımı ile koruma altına alınır. Sitemiz, kredi kartı numaranızı güvenli soket katmanı (SSL) şifreleme teknolojisi kullanılmak suretiyle İnternete aktarılmadan önce şifreler. Sipariş formumuz gibi güvenli bir sayfada herhangi bir işlem yapmaksızın "gezinirken", Microsoft Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Google Crome ve Maxthon gibi İnternet tarayıcılarının alt kısmında görünen kilit ikonu, kilitsiz ya da açık modun aksine kilitlenmektedir. 

Kişisel Bilgilerinizi edindiğimizde, gizliliklerini sürdürmek için gerekli çabayı göstermemize rağmen, İnternete ya da diğer kamusal ağlara veri aktarımının %100 güvenli şekilde gerçekleştirilebileceği hususunda garanti verilememektedir. Bunun sonucunda, tarafımıza aktardığınız herhangi bir bilginin ya da online ürün ve hizmetlerden tarafımızca aktarılan veya sizin edindiğiniz bilgilerin güvenliğini temin ve garanti edemiyoruz. 

9.2. E-Posta Güvenliği

Taze Şef Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Şirketimiz, e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

10. Kayıp ya da Çalıntı Bilgiler

Kullanıcı adınız veya şifreniz kaybolur, çalınır ya da izinsiz olarak kullanılırsa, derhal bizi durumdan haberdar etmelisiniz. Böyle bir olay meydana geldiğinde, sistemimizde bulunan, kullanıcı adınızı veya şifrenizi iptal etmenizi hatırlatıyor ve uygun şekilde kayıtlarımızı güncelliyoruz.

11. Bilgilerinizin Kullanılması Nasıl Sınırlandırılır? 

Kullanıcılarımıza, siparişlerinin alınması, işlenmesi, yerine getirilmesi ve teslim edilmesi amacıyla verdikleri bilgileri, bu amaçlarla doğrudan bağlantılı olmayan konularda kullandırma hakkından "çekilme" seçeneği sunulmaktadır. Bu haktan çekilmek ve ürün bilgisi, ürün numunesi, promosyonlara yönelik iletiler/e-postalar gibi ilginizi çekeceğini düşündüğümüz materyallerin bizden, sitelerden ve sahibi olduğumuz şirketlerden tarafınıza gönderilmesinden feragat etmeyi tercih ederseniz, aşağıdaki iki yöntemden birini seçerek bize bildirimde bulunabilirsiniz:

    Müşteri Hizmetleri Grubu

Taze Şef Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yenisahra Mah. Türkaslan Sok. No:2/2C Ataşehir / İstanbul

info@tazesef.com adresinden bize yazabilirsiniz. Veya 0216-574 5 574 nolu telefondan arayabilirsiniz.

destek@tazesef.com adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz (lütfen posta adresinizi belirtiniz).

Bilginizin kullanılmasını sınırlandırmaya yönelik talimatlarınız, mümkün olan en kısa sürede işleme alınacaktır. Ayrıca, Sitede bulunan Hesabınız adlı bölümden de bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

12. Düzeltmeler

Kişisel Bilgilerinizden herhangi biri değişirse (adres, Posta Kodu gibi) ya da hizmetimizden faydalanmayı sonlandırmak isterseniz, tarafımıza sağlanan kişisel bilgileri düzeltebilir, güncelleyebilir veya kaldırabiliriz. Bunun için yeni bilgilerinizi destek@tazesef.com adresine göndermeniz gerekmektedir. Tüm bunlara ek olarak, Sitede bulunan Hesabınız adlı bölümden de bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

13. Onayınız ve Mevcut Politikayı Değiştirme 

Sitemizi kullanarak, işbu Gizlilik Politikasının şartları çerçevesinde bilgilerinizin edinilmesine ve kullanılmasına rıza gösterdiğinizi ifade etmiş olursunuz. Gizlilik Politikamızı değiştirmeye karar verirsek, bilgiyi nasıl edindiğimiz, nasıl kullandığımız ve hangi koşullar altında ifşa ettiğimizi öğrenmeniz için söz konusu değişiklikleri Sitede yayınlayacağız. Bildirimden sonra da bu sitenin kullanımına devam edilmesi, bilgilerinizin, tarafımızca değiştirilen politika doğrultusunda kullanılmasını onayladığınız anlamına gelecektir. Gizlilik Politikası veya Müşteri Sözleşmesi üzerinde gerçekleştirilen değişikliklerden haberdar olmak isterseniz, lütfen bildirimin gönderilmesini istediğiniz adres üzerinden destek@tazesef.com adresine e-posta gönderiniz.

14. Yasalarca Öngörülen İfşa Koşulları

Yasalarca gerekli görüldüğünde veya iyi niyetimizle söz konusu ifşa faaliyetinin yasa buyruklarına riayet etmek için gerekli olduğunu düşündüğümüz durumlarda ya da Taze Şef, Taze Şef çalışanları ve yöneticilerine yönelik mahkeme kararı veya yasal sürece itaat etmek adına bazı Kişisel Bilgilerinizi ifşa edebiliriz. Ayrıca Taze Şef, kendisinin oluşturduğu Kullanım Koşullarını ihlal eden ya da Taze Şef'in mülkiyet haklarına, kayıtlı ve potansiyel müşterilerine veya söz konusu faaliyetten etkilenen herhangi bir kimseye zarar veren ya da müdahalede bulunan tarafı belirlemek, iletişime geçmek ve karşı dava açmak için;   Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak için gerekli olduğuna inanılan bu tür bilgileri ifşa etme hakkını saklı tutar.

İptal Şartları

TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır.  Fakat sizlerin memnuniyetini önemsediğimiz için sevkiyatı yapılmamış siparişlerinizi, sipariş verdiğiniz haftanın Cuma günü saat 12:30’a kadar iptal etme hakkı tanıyoruz.

İade Şartları ve İade Talebi

Satın aldığınız ürünlerle ilgili bir şikayetiniz olduğunda, teslimatınızın yapıldığı günden itibaren 7 gün içinde www.tazesef.com’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda iade etmek istediğiniz ürünü geri gönderirken herhangi bir “Kargo Bedeli” ödemezsiniz, bizimle iletişime geçip teslimat ekibimizin paketinizi adresinizden teslim almasını sağlarsınız.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir.

Ürünümü iade etmek istiyorum, hangi ürünleri iade edebilirim?

Bozuk olduğunu düşündüğünüz ürünleri iade edebilirsiniz. Bozuk olduğundan emin olmak için S.S.S sayfamızı ziyaret ederek ürün koşullarını incelemenizi rica ederiz.

Teslimat sırasında ambalajı bozulmuş, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürün karşılığında ister ürün bedeli kadar para iadesi, ister daha sonra kullanabilmek üzere hediye kodu, isterseniz de yeni ürün gönderimi yapılacaktır.

Ürünümü iade talebinde bulunmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Lütfen iade işlemi için, ürünü www.tazesef.com’a göndermeden önce destek@tazesef.com’a, iade nedeniniz ile iade etmek istediğiniz ürün bilgisini, eğer ürün kırılmış / bozulmuş ise ürün görseli ile birlikte mail olarak gönderiniz. Paketinizi teslim alırken teslimattan kaynaklı ürünün kırılması halinde teslimat yetkilimize tutanak hazırlatıp iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünler mutlak suretle orjinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte iadesi yapılmalıdır.

Paketinizin adresinizden alınması için randevu aldığınızda, randevu saatine dek soğuk muhafaza edilmesi gereken ürünleri buzdolabında +4 derecede muhafaza etmeniz gerekmektedir.

Kullanıcı hatası, uygun şartlarda muhafaza etmeme sebebiyle bozulan gıdalar için iade kabul edilmemektedir.

Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orjinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

İade işlemi için, paketimin adresimden teslim alınmasını nasıl sağlayacağım?

Teslimat ekibimiz tarafından iade ürünlerin adreslerden teslim alınması, teslimat günlerimiz olan Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri saat 22:00-23:30 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

destek@tazesef.com üzerinden iadesi için mutabık kaldığınız yetkilimiz size uygun olan gün için iade randevunuzu oluşturacaktır.

Paketlerinizin iadesini herhangi bir kargo şirketi ile adresimize göndermemenizi önemle rica ederiz. Kargo şirketi ile soğuk zincir bozularak adresimize gönderilen paketlerin içinde bulunan ürünler üzerinde inceleme/test yapamayacağımız için bu konuda hassas olmanızı rica ederiz.